Bardzo udany występ zanotowała reprezentacja Naszej szkoły w XI Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej szkół podstawowych, który odbył się 5 grudnia 2016 roku w Publicznym Gimnazjum SPSK w Wieluniu. W gronie 7 drużyn nasza ekipa w składzie: Patryk Bogdała, Kamil Grzelak, Jakub Jabłoński, Radosław Jabłoński (2 bramki), Mateusz Pawełoszek, Mateusz Pietras, Szymon Poniewiera (5 bramek) i Franciszek Wujec (1 bramka) zajęła znakomite II miejsce, ustępując jedynie uczniom ze szkoły w Strugach.

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji grupowej, w której musieliśmy się zmierzyć ze szkołami z Kadłuba i Kurowa. Oba te mecze zakończyły się wynikiem 3:0 dla naszej ekipy, dzięki czemu zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i w półfinale przyszło nam się zmierzyć z reprezentacją SP nr 4 z Wielunia. Słowo, które najlepiej opisze półfinałowe spotkanie to „dreszczowiec”. Od początku obie ekipy toczyły wyrównaną walkę. Jednak od czwartej minuty to nasi rywale cieszyli się z prowadzenia, ale dzięki ogromnej woli walki na dwie minuty przed końcem spotkania Radek Jabłoński strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania i jak się okazało – do dogrywki. Scenariusz dogrywki był identyczny – najpierw nasi rywale wychodzą na jednobramkowe prowadzenie, po czym kolejną wyrównującą bramkę z rzutu wolnego, na minutę przed końcem czasu, strzelił Radek Jabłoński. Bramka ta przedłużyła nasze nadzieje na udział w finale, gdyż zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, które okazały się popisem umiejętności jednego zawodnika, naszego bramkarza Mateusza Pawełoszka, który obronił WSZYSTKIE TRZY strzały naszych rywali i tym samym wprowadził nas do finału.

W finale przyszło nam się zmierzyć ze zwycięzcą drugiej grupy – drużyną SP Strugi. Mecz był bardzo zacięty, obie drużyny stworzyły sobie wiele sytuacji, jednak ostatecznie o tę jedną bramkę, strzeloną na 2 minuty przed końcem meczu, okazali się lepsi nasi rywale i to oni cieszyli się ze zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Oprócz dyplomu i medali za zajęcie II miejsca, które otrzymali wszyscy nasi reprezentanci, nasz zawodnik Szymon Poniewiera otrzymał także indywidualne wyróżnienie, przyznawane przez opiekunów, dla najwszechstronniejszego zawodnika turnieju.

Za cały występ i wynik końcowy naszym chłopakom należą się wielkie brawa. Włożyli w te zawody całe serce i pokazali wszystkie swe umiejętności, wspierali siebie w każdym momencie turnieju. Stanowili bardzo dobry i zgrany zespół.

tekst: Bartłomiej Mistygacz

img_1195_800x450 img_1245_800x450 img_1355_800x450