Wycieczka do "Krainy Świętego Mikołaja" w Zatorze

Dnia 13 grudnia 2017 roku uczniowie klas I – V wzięli udział w wycieczce do Krainy Świętego Mikołaja w Zatorze. Głównym celem wycieczki było spotkanie z Mikołajem oraz wręczenie paczek, jednak po za tym na dzieci czekało wiele innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Nasza bajeczna podróż rozpoczęła się od spaceru bajkową ścieżką, gdzie przewodnik przypomniał nam bajki z naszego dzieciństwa.

W czasie wycieczki dzieci miały także możliwość przejażdżki karuzelą, zabawy na zjeżdżalni pontonowej, zabawy na placu zabaw. Niewątpliwą atrakcją był udział w  paradzie bajkowych postaci, na której z bliska można było zobaczyć Papę Smerfa, Garfielda, Tygryska z Kubusia Puchatka oraz wielu innych przyjaciół z naszych ulubionych bajek. Wiele radości przysporzyło dzieciom kino 360D.

Nie zabrakło także ruchu na świeżym powietrzu podczas jazdy na łyżwach na odkrytym lodowisku. Niewątpliwie ciekawą atrakcją dla dzieci było przedstawienie teatralne dzięki któremu wszyscy mogli zapoznać się z prawdziwą historią Świętego Mikołaja Biskupa. Wszyscy wzięli udział także w warsztatach plastycznych, na których samodzielnie można było wykonać „skarpetę” na upominki. Zwieńczeniem wycieczki było jakże długo wyczekiwane spotkanie ze Świętym, który po krótkiej rozmowie z każdym z nas wręczył wymarzony podarunek.

You may also like

Dzień sportu
Finalistka konkursu kuratoryjnego
Spotkanie z Panem Policjantem

Sekretariat1