Dnia 24.03.2017 r. w ramach wydarzenia pod hasłem „Spotkanie z nauką” w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Wierzbiu odbyły się WARSZTATY Z ROBOTYKI dla dzieci z przedszkola oraz uczniów klas 1-3.

Dnia 24.03.2017 r. w ramach wydarzenia pod hasłem „Spotkanie z nauką” w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Wierzbiu odbyły się WARSZTATY Z ROBOTYKI dla dzieci z przedszkola oraz uczniów klas 1-3. W zajęciach wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola Sióstr Felicjanek w Praszce.

W czasie zajęć dzieci poznały budowę modeli, a następnie w praktyce samodzielnie starały się odkrywać matematyczne i naukowe zależności otaczającego świata budując modele z klocków Lego®, w oparciu o gotowe instrukcje. Uczniowie tworzyli budowle, które przybliżyły im świat: nauki, architektury, kosmosu, zwierząt, sportu i podróży. Niektóre stworzone modele mogli samodzielnie wprawić w ruch, co pozwoliło im na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem. Warsztaty były impulsem pobudzającym kreatywność i zaangażowanie dzieci.

Dla uczestników przewidziano również inne atrakcje takie jak: zajęcia plastyczne, sportowe, zabawy z tablicę multimedialną, zabawy w basenie kulkowym, z klockami piankowymi.

Po skończonych zajęciach każdy z uczestników otrzymał słodki upominek.

You may also like

Festiwal piosenki Patriotycznej
Ognisko Patriotyzmu
Wycieczka do Auschwitz-Birkenau

Sekretariat1