Wycieczka na Kępowiznę

W dniach 30-31.06.2017 roku uczniowie klas I-V wraz z opiekunami: Agnieszką Kowalczyk, Angeliką Pakuła, Anną Wiatr, Anną Świątek, Beatą Olek i Lidią Orzeszyna brali udział w wycieczce do Ośrodka Wypoczynkowego ,,Warta” na Kępowiźnie.

Pierwszego dnia po dotarciu na miejsce dzieci miały czas aby się rozpakować i zakwaterować w przydzielonych pokojach. Pierwszym działaniem uczniów było zebranie drewna na wieczorne ognisko. Kolejnym punktem wycieczki był spacer nad rzekę. Tam uczniowie stworzyli swój własny regulamin, który następnie został odczytany i podpisany przez każdego. Następnie uczniowie brali aktywny udział w zabawach na placu zabaw, a także w zawodach sportowych zorganizowanych na boisku obok ośrodka. Uczniowie zostali podzielni na trzy grupy i bobrze się bawili nie myśląc o rywalizacji i zwycięstwie drużyny. Po powrocie wszyscy udali się na pyszny obiad, który poprzedziła modlitwa.

Po posiłku na dzieci czekały kolejne atrakcje, a mianowicie podchody, które sprawiły dzieciom jak również opiekunom mnóstwo radości. Dobrej zabawy i uśmiechu nie zdołała popsuć nawet burza i opady deszczu. Uczniowie cierpliwie przeczekali chwile złej pogody w domkach, nabierając sił i po wypogodzeniu wrócili do zabawy.             Po krótkim odpoczynku wszyscy spotkali się na wieczornym ognisku z kiełbaskami. Mimo wysiłku i ciągłych atrakcji dzieci na koniec dnia wzięły udział w dyskotece na świeżym powietrzu, bawiły się, tańczyły i śpiewały przy muzyce. Chociaż sił już było coraz mniej dyskoteki nie było końca, tańczyli i śpiewali do późnych godzin.

Kiedy już każdy przygotował się do spania, zgromadziliśmy się w dużej sali, aby wziąć udział w nocy filmowej. Dzieci mimo wyczerpującego dnia dobrze i miło spędziły czas oglądając bajkę pt.: „Dzieciak rządzi”, pijąc soczki i jedząc popcorn. Nikt nie myślał o spaniu.

Kolejnego dnia po przebudzeniu uczniowie mieli czas, aby spakować rzeczy i opuścić pokoje. Przy śniadaniu został przedstawiony plan dnia. Zapakowaliśmy bagaże do busa i udaliśmy się spacerkiem do Doliny Objawienia w miejscowości Kałuże. Gdy dotarliśmy na miejsce uczniowie poznali historię tego miejsca, napełnili buteleczki wodą ze źródełka i siedząc na ławeczkach w tak cudownym miejscu zjedli pyszne drożdżówki, pączki i wyruszyli w drogę powrotną.

Czekając na busy dzieci miały jeszcze chwilę, aby na łące, korzystając ze świeżego powietrza pograć w piłkę, babingtona, spacerować, porozmawiać itp. Myślami wracali do obowiązków ucznia, ponieważ wycieczka dobiegła końca.

Busem uczniowie wrócili do szkoły, gdzie rozmowy o wycieczcie nie było końca . Nie milkła rozmowa na temat tych ,,świetnych” zdaniem uczniów dwóch dni, które były bardzo intensywne, aktywne i wesołe, w których nie było czasu na nudę.

Wycieczka na Kępowiznę

You may also like

Dzień sportu
Finalistka konkursu kuratoryjnego
Spotkanie z Panem Policjantem

Sekretariat1