Spotkanie z Panem Leszkiem Krzyżanowskim, pasjonatem historii
Dnia 7.11.2017 w naszej szkole podstawowej odbyło się spotkanie z panem Leszkiem Krzyżanowskim, pasjonatem historii. Pan Krzyżanowski zaprezentował nam umundurowanie żołnierzy polskich z czasów I wojny światowej. Uczniowie mogli przymierzyć mundury i czapki żołnierskie, a nawet zagrać na trąbce. Przy pomocy prezentacji multimedialnej, pan Krzyżanowski przybliżył nam też polską historię, począwszy od czasów III rozbioru Polski w 1795 roku, aż do dnia dzisiejszego.

Uczniowie mieli szansę przypomnieć sobie, dlaczego Polska zniknęła z mapy Europy na 123 lata, dlaczego Polacy nigdy nie przestali walczyć o niepodległość wzniecając powstania, jaki los spotkał ich ze strony carskiej Rosji, jak walczono o kształt granic polskich po odzyskaniu niepodległości, czym zasłużyły się Orlęta Lwowskie. Pan Krzyżanowski zadał uczniom wiele ważnych pytań, na które każdy powinien odpowiedzieć sobie we własnym sercu: po co uczymy się historii? Dlaczego należy czcić pamięć o poległych za naszą wolność Polakach? Co to znaczy być patriotą? Po zakończeniu prezentacji, uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z naszym gościem.

Dla nas wszystkich spotkanie z panem Krzyżanowskim było niezwykłą lekcją historii. Dziękujemy za nie temu wspaniałemu, współczesnemu Patriocie i czekamy z niecierpliwością na ponowną wizytę w naszej szkole.

You may also like

Festiwal piosenki Patriotycznej
Ognisko Patriotyzmu
Wycieczka do Auschwitz-Birkenau

Sekretariat1