Egzaminy gimnazjalne przeszły już do historii. W roku szkolnym 2018/2019 odbyły się one po raz ostatni. Przeżywali go nie tylko uczniowie ale również rodzice i nauczyciele.

W środę,10 kwietnia gimnazjaliści zmagali się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Czwartek był dniem przedmiotów ścisłych. W piątek mierzyli się z językami obcymi. Gimnazjaliści szacują teraz liczbę punktów zdobytych w poszczególnych częściach egzaminu oraz wymieniają się odpowiedziami do zadań. Ogólnopolskie wyniki egzaminu zostaną ogłoszone w połowie czerwca.  Od środy w szkole panował podniosły nastrój. Uczennice klasy gimnazjalnej ubrane były w najlepsze odświętne stroje. Elegancją dorównywali im również chłopcy, którzy specjalnie na tą okazję wyjęli z szafy garnitury, koszule oraz muszki. Wszyscy wyglądali jak z czerwonego dywanu. Rozluźnienie atmosfery nastąpiło dopiero w piątkowe południe o czym świadczą załączone zdjęcia.

Oto „relacja na gorąco” uczniów po egzaminie gimnazjalnym: „Pisząc ten egzamin można było się sprawdzić w jakiś sposób co się zapamiętało przez te trzy lata gimnazjum. Był stres a po ulga, że to już koniec. Uważamy, że nie było czego się bać, było spokojnie, dobrze oraz poziom trudności były zaskoczeniem dla wielu. U niektórych liczyło się jedynie przyjść, napisać i pójść do domu. Największym zaskoczeniem na części humanistycznej była fraszka Jana Izydora Sztaudyngera pt. Skarga zmiętego Życie mnie Mnie! Każdy nauczyciel nas wspierał i uspokajał nas kiedy się stresowaliśmy, oczywiście największe wsparcie dawała nam nasz wychowawczyni, p. Iwona Pietrzak, której bardzo dziękujemy.

 

You may also like

Kreatywnych zabaw w przedszkolu ciąg dalszy
Przedstawiamy uczennice naszej szkoły wyróżnione w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2019”
Noc filmowa klas V i VI-działo się:)

Sekretariat1