Egzaminy gimnazjalne przeszły już do historii. W roku szkolnym 2018/2019 odbyły się one po raz ostatni. Przeżywali go nie tylko uczniowie ale również rodzice i nauczyciele.

W środę,10 kwietnia gimnazjaliści zmagali się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Czwartek był dniem przedmiotów ścisłych. W piątek mierzyli się z językami obcymi. Gimnazjaliści szacują teraz liczbę punktów zdobytych w poszczególnych częściach egzaminu oraz wymieniają się odpowiedziami do zadań. Ogólnopolskie wyniki egzaminu zostaną ogłoszone w połowie czerwca.  Od środy w szkole panował podniosły nastrój. Uczennice klasy gimnazjalnej ubrane były w najlepsze odświętne stroje. Elegancją dorównywali im również chłopcy, którzy specjalnie na tą okazję wyjęli z szafy garnitury, koszule oraz muszki. Wszyscy wyglądali jak z czerwonego dywanu. Rozluźnienie atmosfery nastąpiło dopiero w piątkowe południe o czym świadczą załączone zdjęcia.

Oto „relacja na gorąco” uczniów po egzaminie gimnazjalnym: „Pisząc ten egzamin można było się sprawdzić w jakiś sposób co się zapamiętało przez te trzy lata gimnazjum. Był stres a po ulga, że to już koniec. Uważamy, że nie było czego się bać, było spokojnie, dobrze oraz poziom trudności były zaskoczeniem dla wielu. U niektórych liczyło się jedynie przyjść, napisać i pójść do domu. Największym zaskoczeniem na części humanistycznej była fraszka Jana Izydora Sztaudyngera pt. Skarga zmiętego Życie mnie Mnie! Każdy nauczyciel nas wspierał i uspokajał nas kiedy się stresowaliśmy, oczywiście największe wsparcie dawała nam nasz wychowawczyni, p. Iwona Pietrzak, której bardzo dziękujemy.

 

You may also like

Ruszają nabory do pierwszych klas!
Nasi uczniowie uczestnikami konkursu „Moje drzewo genealogiczne”
I stolica odwiedzona!

Sekretariat1