Dzień Języków

Dnia 04.10. 2017 w naszej szkole odbył się „Dzień Języków”, któremu przyświecało hasło „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. „Dzień Języków” dał nam szansę na poznanie kultury i języka krajów, których może nigdy nie będziemy mieli okazji odwiedzić.

Ten dzień uświadomił nam także, jak ważna jest znajomość języków obcych, które „otwierają” w życiu wiele drzwi. Organizatorkami imprezy były panie Beata Matuszczyk i Ewa Gancarek. W szkole gościł w tym dniu pan redaktor gazety „Kulisy powiatu”, który podjął się zrobienia reportażu z uroczystości. Każda klasa zaprezentowała jeden kraj, wśród których znalazły się: Egipt, Grecja, Chiny, Stany Zjednoczone, Turcja, Kanada, Brazylia i Szwecja.

Zadaniem uczniów było przygotowanie krótkiej prezentacji o danym państwie. Każda klasa starała się wypaść jak najlepiej. Stawką były miejsca na podium oraz nagrody, a także uznanie w oczach społeczności szkolnej. Uczniowie i ich rodzice przygotowali wspaniałe dania, które są potrawami narodowymi w prezentowanym przez każdą klasę kraju. Były to: przekąski na słono, sałatki, ciasta, ciasteczka, torty, cukierki, napoje.

Poszczególne stoiska zostały „ubrane” w barwy narodowe państw, przystrojone kwiatami, flagami, pięknie nakryte zastawą stołową i zastawione zachęcającymi zapachem i kolorem łakociami. W scenariuszu przedstawienia każdej klasy znalazły się piosenki nawiązujące do tradycji poszczególnych państw, wspaniałe tańce narodowe, ciekawostki, scenki teatralne, a nawet rozmowy w obcych językach.

Niektóre występy zostały też wzbogacone prezentacjami multimedialnymi i interesującą muzyką. Uczniowie własnoręcznie lub z pomocą rodziców przygotowali piękne, bogato zdobione stroje i ozdoby, specjalnie na tę okazję uczesali się i pomalowali. Tuż przed ogłoszeniem zwycięzcy, każda klasa przygotowała i odczytała wiersz na temat korzyści płynących ze znajomości języka obcego.

Jury obradowało w składzie: pani wicedyrektor Małgorzata Irach i pani Halina Piec. Ten wesoły i kolorowy dzień, obfitujący w mnóstwo atrakcji i niespodzianek, zakończył się wyłonieniem zwycięzców i wręczeniem nagród. Pierwsze miejsce zajęła klasa III SP, drugie miejsce zajęły klasy II i I, na trzecim uplasowała się klasa II gimnazjum. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim przygotowującym imprezę oraz występującym dziękujemy za wspaniałe wrażenia!

 

You may also like

Festiwal piosenki Patriotycznej
Ognisko Patriotyzmu
Wycieczka do Auschwitz-Birkenau

Sekretariat1