Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Krewni uczniów, Nauczyciele i Pracownicy, Absolwenci, Przyjaciele i Sympatycy Stowarzyszenia.

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie możesz przekazać 1% swego podatku należnego za rok 2015 na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Sam zdecyduj o 1% swojego podatku i przeznacz go na rzecz dobra wspólnego, jakim jest edukacja dzieci i młodzieży, aktywizacja środowisk wiejskich.

Możesz to uczynić za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich – pozarządowej organizacji pożytku publicznego, która realizuje te cele m.in. poprzez prowadzenie 110 szkół na terenie całej Polski: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących, szkół integracyjnych oraz szkół specjalnych.

Przekazując 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia nic nie tracisz, a staniesz się powodem radości wielu dzieci w Polsce, szczęśliwych z posiadania tak życzliwych i hojnych Przyjaciół, którzy pomogli zrealizować ich marzenia o dobrej szkole. Nie zniechęcaj się faktem, że 1% Twojego podatku może wynosić kilka złotych – jesteśmy wdzięczni za najmniejszy dar, gdyż wielkie rzeczy składają się z małych.

Stwórzmy wielkie grono Przyjaciół!

W intencji wszystkich Darczyńców w każdą środę, na Jasnej Górze, sprawowana jest dziękczynna Msza Święta.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich?

Kwotę 1% odliczoną od podatku należnego Urzędowi Skarbowemu wpisujemy w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego ( PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) wraz z następującymi danymi:

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie

  • poz 302 -PIT 36, poz 124 – PIT 37;

Numer KRS – 0000044175 ( z dopiskiem Wierzbie koło Praszki)

  • poz 306 – PIT 36, poz 125 – PIT 37